Současnost

Stránky, které otevíráte popisují nově rekonstruovaný

lázeňský léčebný dům PRAHA,

který se nachází v Pražské čtvrti Luhačovických lázní. Jedná se o komplex tří samostatně stojících domů v areálu Lázeňského léčebného domu PRAHA, které budou stavebně propojeny v jeden celek. Luhačovice jsou největší moravské lázně s dlouholetou tradicí. Leží v nadmořské výšce 250 m.n/m, čímž se stávají velmi vhodnými pro léčení mnoha chorob, zejména horních cest dýchacích, ale ostatních, které se v Luhačovicích léčí. Luhačovice a jejich okolí, jsou mimo jiné považovány za lázně klimatické. Množství lesů, krásná příroda, absence průmyslu zaručuje vzácnou čistotu ovzduší celé této rekreační a lázeňské oblasti, která se nachází v chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty.

Lázeňský léčebný dům Luhačovice Praha

V blízkosti lázeňského domu, cca 150 m, je sportovní areál, minigolf, tenisové kurty (v zimě krytá vyhřívaná hala) a dráhový kuželník. Nachází se na pěší zóně Jurkovičovy aleje v jejímž pokračování je přehrada vzdálená deset minut chůze. Podle zájmu je možná letní zimní turistika, tratě na běžky, v zimě lyžařský vlek dlouhý cca 250 m ve středu města. Od lázeňské kolonády je lázeňský dům vzdálen cca 500 m.

Komplex Lázeňského léčebného domu PRAHA má jedno a dvoulůžkové pokoje, část pokojů je tří a čtyřlůžkových. Všechny pokoje mají sociální zařízení, sprchu, WC.

Lázeňský léčebný dům Luhačovice Praha - apartmán Lázeňský léčebný dům Luhačovice Praha - apartmán2

Lázeňská jídelna  s barem má 136 míst. Cukrárna 26 míst. V letním období je k dispozici venkovní zahrádka s 80 místy a odpočinková plocha s lehátky ke slunění u krytého bazénu. K odpočinku slouží vybudované a volně přístupné čtyři terasy umístěné na východní a západní stranu domu.

V budovách jsou salonky pro různá společenská setkání, posilovna pro ubytované zdarma, tělocvična se stolem na stolní tenis, kulečníkový stůl, v letních měsících ruské kuželky.

Lázeňský léčebný dům Luhačovice Praha - Restaurace Lázeňský léčebný dům Luhačovice Praha - Cukrárna

Příjemné chvíle Vám zprostředkuje krytý bazén nepravidelného tvaru, hluboký 1,3 m, opatřen cvičebními madly po stranách. Svou velikostí 12,5 x 4-8 m je příhodný k plavání. Voda je ošetřena ozónem namísto chlóru, takže žádné chemikálie, jen čistá voda a kyslík, které oblažují. Bazén slouží nejen k rehabilitačnímu cvičení, ale k odpolednímu relaxačnímu plavání, čemuž napomáhají optimistické malby na stěnách. Stačí si chvilku pobýt v prostorách bazénu připomínající antické lázně. Můžete se mezi sloupovím, okny do přírody a freskovou výzdobou alespoň na chvíli cítit jako římský patricij. Ostatně ani dlažba nemá svým charakterem daleko k mozaice. Kousek starého Říma v našem případě slouží zdravotně postiženým k navrácení jejich zdraví. Najdete zde rehabilitační chodník se střídavě teplou a studenou vodou, vířivkou a masáží nohou, v bazénu masážní lavici s vířivkou na záda, vodní rotoped na procvičení  dolních končetin a finskou saunu.

Lázeňský léčebný dům Luhačovice Praha - Bazén

Léčebné procedury jsou soustředěné "pod jednou střechou" v přízemí budov. Budou Vám předepsány individuálně na základě vstupní prohlídky  našim lékařem.

Nabízíme např. rúzné druhy elektroléčby, parafinové,  bio voskové a rašelinové zábaly, podvodní masáž, přísadové a perličkové koupele, inhalace, léčebný tělocvik, různé druhy masáží, skotský střik a řadu dalších.

Od roku 2007 se více zaměřujeme na prevenci a předcházení nemocí a z toho důvodu jsme zakoupili přístroje k provádění diagnostiky a zjištění nemocí. Absolvovali jsme řadu školení a kurzů, zakoupili jsme nové přístroje k provádění procedur s cílem rozšířit možnosti podávaných procedur. Navázali jsme spolupráci s odbornými lékaři specialisty, mezi které patřil i MUDr. Alexandr Fesenko, který působil v Bratislavě a několikrát v měsíci ordinoval v Lázeňském léčebném domě PRAHA v Luhačovicích.

Nadále se zabýváme diagnostikou zdravotního stavu s cílem  prevence k předcházení nemocí s velmi propracovanou metodou regenerace lidského organismu. K určení zdravotního stavu používáme různé diagnostické metody, vedle přístroje FLEET-Voll  neinvazivní vyšetření krve na přístroji AMP, Dynamiku medicny a další.

Ve své obchodní politice se orientujeme především na domácí klientelu, lázeňské pacienty zdravotních pojišťoven, samoplátce, zdravotně postižené občany, seniory, rekondiční a ozdravné pobyty podniků a občanských sdružení, edukační pobyty, pobyty pro snižování nadváhy.

Naše zdravotnické oddělení poskytuje komplexní služby pro ambulantní pacienty, které k nám posílají na doléčení ostatní lékaři specialisté.

V červnu 2017 jsme obdrželi stavební povolení pro propojení všech tří budov v jeden celek. Se stavbou jsme hned započali a tak i v současné době (duben 2018) probíhá dostavba této části s cílem vytvoření většího pohodlí našich pacientů a klientů tak, aby nemuseli mezi budovami přecházet v době nepříznivého počasí venkovními prostory.  Zároveň probíhá i úprava venkovních prostor odpočinkových ploch, zahrady a fasády zakoupených domů již bývalého Domova důchodců včetně výměny některých oken. Dostavbou vznikne komplex odpočinkové haly, víceúčelové konferenční místnosti a tělocvičny, rozšíří se místnosti lékařů a zdravotních sester. Zvýší se prostor odpočinkových ploch pro všechny hosty Lázeňského léčebného domu PRAHA.

Vzhledem k tomu, že dostavba mezi lázeňskými domy probíhá za plného provozu, prosíme všechny naše hosty, aby dbali své osobní bezpečnosti a tolerovali přechodně uložený  stavební materiál kolem domů.